Gine Konakri ECTN (ICTN) Sertifikası

GİNE CONAKRY Cumhuriyeti, Batı Afrika’da bulunan bir ülkedir. Kuzeyde SENEGAL, MALİ ve GİNE BISSAU, doğuda FİLDİŞİ SAHİLİ ve MALI, güneyde SIERRA LEONE ve LİBERYA olmak üzere 6 ülke ile sınırlanmıştır.2010 yılında Gine Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığı, ülkelerine gelen tüm deniz kargolarının Kargo Takip Notu (CTN) veya Bordereau de Suivi de Cargaison’a (BSC) sahip olması gerektiğine karar verdi.Mayıs 2011’den itibaren geçerli olmak üzere N° D/2011/305/PRG/SGG sayılı Gine Konakri Gümrük yönetmeliğine göre, Gine Konakri’ye gönderilen tüm deniz kargoları Elektronik Kargo Takip Numarası (ECTN) sertifikası gerektirmektedir.Gine-Conakry ECTN için aşağıda listelenen temel belgelerin doğru bir şekilde iletilmesi gerekmektedir  1. Konşimento (S/L): Bu belge, tür, miktar, varış yeri ve sevkiyat koşulları dahil olmak üzere hayati kargo ayrıntılarını içerir.
  2. Ticari Fatura: Bu ticari fatura, alıcı ve satıcı arasındaki ticari işlemin kapsamlı bir ayrıntısını sağlar. Kargonun değerini ve ödeme koşullarını tanımlar.
  3. Navlun Faturası: Bu belge, kargo taşımacılığınızın finansal boyutunu gösterir, navlun maliyeti belgesi, navlun ücretlerini, elleçleme ücretlerini ve diğer ilgili maliyetleri içerir.
  4. İhracat Gümrük Beyannamesi: İhracat yapan ülkenin gümrük yetkilisinin bu belgeyi sağlaması gerekmektedir. Taşınan malların listesini içerir ve diğer önemli bilgileri gösterir.
  5. Vergi Mükellefinin Kimliği: Buna NIF Numarası da denir. Bir ithalatçı olarak, bunu sağlamanız gerekir.